all-on-4-tedavisi

All on 4 tedavisi nedir?

Şiddetli kemik kaybı olan kişilerde uygulanan ve bir gün içerisinde hastanın geçici protezlerinin takıldığı bir yöntemdir. Kemik erimesi genellikle ön bölgelerde daha az miktardadır. Bu tedavi yönteminde ön bölgedeki kemiğe özel açılarla yerleştirilen implantlar ve onlara uygun özel protezi parçaları sayesinde kişi aynı gün geçici protezini kullanmaya başlar. Hastaya 3 ay sonra kalıcı  protez yapılır.

All on 4 implant tedavisi kimlere uygulanabilir?

Bu yöntem, implant yapılabilecek bütün hastalara uygulanır. Tek gereklilik,  hastanın hiç dişinin olmamasıdır.All on 4 implant tedavisi nasıl uygulanır?

Tedavi öncesi hastadan ölçü alınıp geçici protezler hazırlanır. Lokal anestezi altında çekilecek dişler varsa çekimleri yapılır ve implantlar yerleştirilir. implantların ölçüsü alınarak geçici protezler bu implantlara bağlanır. (alttaki görsel eklenecek)

 all-on-four-dis-tedavisi
All on 4 tedavisi sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Reçete edilen ilaçların düzenli ve tarif edildiği şekilde alınması, takip eden ilk 3 gün sıcak gıdalar tüketilmemesi önem taşır. Geçici protezin takılı olduğu süre boyunca hiçbir şekilde sert gıdalar tüketilmemeli, yumuşak diyet ile beslenilmelidir. Bu zaman diliminde implantlara gelen yükün azaltılması amaçlanır. 3 ay sonra yapılan kalıcı protezlerde normal beslenme rejimine dönülebilir. Geçici protezde herhangi bir hasar, kırık vb. olduğu zaman protezler implantlar kaybına neden olabilirler.All on 4 tedavisinin avantajları nelerdir?

İleri cerrahi müdahalelere gerek kalmaksızın aynı gün içinde kişiye implantlar ve protezler uygulanmış olur. Aynı günün akşamında sabit protezleri takılmış olan hasta,yara yerlerine baskı yapmayan protez dizaynından dolayı konforlu bir iyileşme süreci yaşar.